Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 125
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1994
· Komentáre: 1578
Štatistika prístupov

Google PageRank
SVV december 2014
Výcvik
Predvianočná nálada, zodpovedný prístup, bojovnosť,
prísni, ale spravodliví rozhodcovia.


Takto by sme mohli stručne charakterizovať 5. ročník klubového preteku podľa SVV. Prvým príjemným prekvapením bola dochvíľnosť všetkých 12 pretekárov. Výnimočne mali všetci v poriadku aj očkovacie preukazy, takže otvorenie súťaže prebehlo načas. Po otvorení predsedom J. Paluškom a vylosovaní štartovných čísel rozhodcovia M. Valach a F. Sýkora prvému pretekárovi J. Paluškovi s fenou nemeckého ovčiaka (NO) Terry dali pokyn na štart. Absolvovaním poslušnosti všetkými súťažiacimi prišla na rad krátka prestávke a už aj figurant M. Géci začal testovať odolnosť a ovládateľnosť psov vo vyhrotených situáciách.
Obrana je jedna z mála disciplín, kde psovodi už vopred vedia, kde majú svoje slabiny, či silné stránky, takže prekvapenia sa nekonali. Zato precízna práca figuranta a razancia psov spôsobovala nadšencom tohto športu parádnu pastvu pre oči. Dokončením obrany posledného pretekára M. Géciho s fenou Rotwajlera (RTW) sme súťažnú časť uzavreli a pokiaľ V. Kéryová s P. Hrmom kompletovali výsledky, účastníci sa dosýta občerstvovali kapustnicou od M. Ondrejkovej, koláčmi, pagáčmi a medovníkmi od J. Hrmovej. Smäd si návštevníci hasili klubovými nápojmi podľa vlastného výberu. Pred 14-ou hodinou vyhlásil víťazné poradie hlavný rozhodca M. Valach a spolu s druhým rozhodcom F. Sýkorom popriali víťazom a odovzdali hodnotné ceny a diplomy pre všetkých súťažiacich.
Najlepšie si viedol a prvé miesto vybojoval J. Paluška s fenou NO Aišou. Bolo to už jeho tretie víťazstvo po sebe, tak si odnáša natrvalo domov aj putovný pohár Kynologického klubu Zlaté Moravce. Druhé miesto, s tesnou stratou 6 bodov získal opäť J. Paluška, s fenou NO Terry. Tretí skončil M. Géci s RTW Nellou. Ďašími v poradí (u mňa sú víťazmi všetci) J. Mlynka NO, I. Drahoš NO, J. Géci s Miou NO, M. Geleta NO, V. Kéryová NO, M. Ongrejková Holandský ovčiak, S. Drahošová Belgický ovčiak, J. Géci NO Eli a M. Jánošová NO.
Ďakujem všetkým členom klubu, ktorí sa preteku zúčastnili za ich predvedené výkony, aktivitu a disciplinovanosť. Zvlášť celému výboru za organizačnú pomoc.
Finančne na akciu prispel NSK Nitra, sponzorsky tradične M. Ondrejková a Firma U FIFI (Ľudmila Rumanková). Osobitne si dovoľujem vyzdvihnúť p. Andreja Mišáka z Nitry zastupujúceho firmu Husse Slovensko, ktorý nás osobne na preteku navštívil a priniesol sponzorsky ceny pre všetkých súťažiacich.
Fotograficky celú akciu dokumentovali Hrmová, Kéryová a Ondrejková, za čo im patrí taktiež úprimné ďakujem...Jozef Paluška, predseda KK ZM
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,391,098 návštev Canine by Harly