Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 125
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1994
· Komentáre: 1578
Štatistika prístupov

Google PageRank
Branný 2014
Výcvik
Tvrdá konkurencia, hojná účasť a niekoľko


neštandardných situácií poznačili 4. Ročník Branného preteku kynológov v Zlatých Moravciach. Už samotných 15 súťažiacich so svojimi psami rôznorodých plemien sľubovali veľkolepý športový zážitok a napätú atmosféru blížiaceho sa preteku. Hojné zastúpenie pretekárov z MKK HRON - Želiezovce dodávalo zápoleniu punc výnimočnosti a neštandardných výkonov. Na ich Dobermanov, Rotvajlera, či Nemeckého ovčiaka bol parádny pohľad. Z nášho ranného zakúrenia v chatke sa nám v zapätí vychádzajúce slniečko vysmialo, aby nás následne svojimi hrejivými lúčmi sprevádzalo celý podzimný deň.

Už počas kontroly očkovacích preukazov sme museli jedného pretekára vyradiť, nakoľko si ho zabudol a tým nesplnil nutnú podmienku povolenia účasti na preteku. Mrzelo nás to o to viacej, že sa jednalo o pretekára z iného okresu. Neustále sa každoročne opakujúcou chybou býva nezaznačené odčervenie v preukaze, ktoré nás oprávňuje posudzovať psa ako neodčerveného a teda nepripustiť ho do výcvikového areálu.
Nástup pretekárov a otvorenie prebehlo tradične podľa plánu o 9.00. hod. Pretek otvoril predseda Kynologického klubu Zlaté Moravce Jozef Paluška. Predstavil hlavného rozhodcu, Fera Sýkoru, ktorý sa ihneď ujal iniciatívy. Pretekári si vylosovali štartovné čísla, pričom hosťujúcim účastníkom bolo umožnené neštartovať ako prvým. Následne si všetci záujemcovia prešli celú, asi 500 m dlhú trať, s podrobným oboznámením jednotlivých úkonov, ktoré budú od nich vyžadované, s vysvetlením spôsobu hodnotenia za jednotlivé disciplíny.
O 9.30 sa vydal prvý pretekár, za hlasného povzbudzovania na trať. Časomieru mali na starosti kolegovia z MKK HRON, poisťovaní našimi dobrovoľníkmi. Prísné oko hlavného rozhodcu dupľoval pozorný pohľad jeho pomocníka Petra Hrmu.
Pretekári boli zodpovední, psi predvádzali slušné výkony, nikto nesklamal, naopak, dočkali sme sa mnohých prekvapení. Asi v polovici preteku sa náš nový člen pošmykol na prekážke a dosť nepríjemne si zranil koleno, čo nás veľmi mrzí. Prajeme mu skoré uzdravene a dúfame, že ďalšiu nedeľu už bude naplno opäť trénovať.
Najrýchlejšie zabehol trať M. Géci, tesne nasledovaný, so stratou 1 sekundy Geletom. Prekvapujúco najmenej trestných bodov dostal Drahoš, ktorý zároveň aj najlepšie nastrieľal, čo mu otvorilo dvere k boju o celkové víťazstvo. Pochlapili sa aj naši najmladší pretekári, Geleta a Rumanko, ktorí skončili v prvej polovičke súťažiacich, tesne nasledovanými našimi peknými a milými dvomi dievčatami Veronikou a Mandy. Najlepšie z hostí sa umiestnil Áč s Dobermanom. Z plemien sme mohli ďalej vidieť Rotvajlerov, Nemeckých ovčiakov a Labradora. Súťažili aj dvaja mladí psi (do roka veku), ktorí mali náročnosť trate prispôsobene ich schopnostiam.
Po odbehnutí všetkých pretekárov (Molnár z MKK HRON nenastúpil), nasledovala krátka prestávka s občerstvením, počas ktorej sa pripravil figurant. Obrana prebehla bez prekvapenia s priemernými výkonmi pod taktovkou figuranta M. Géciho. Prekvapenie nastalo po obrane Drahoša, kedy sa predbežným výpočtom zistilo, že spolu s M. Gécim majú najlepší čas po zrátaní trestných sekúnd. Rozhodcovia rozhodli, že budú vložené dodatočné disciplíny a z nich sa určí víťaz. Výroky rozhodcu: Štekanie na povel: „Nerozhodne!“, ďalšia disciplína aport:“ Nerozhodne“ a nasledujúce plazenie: „Drahošov pes lepšie!“, určili ako víťaza Drahoša.
Ukončenie preteku prebehlo krátko po 12-tej hodine, so sladkými cenami pre prvých troch pretekárov (Drahoš NO 1. miesto, Géci M. RTW 2. miesto a Paluška NO 3. miesto) a sladkým povzbudením pre našich milých hosti, ktoré odovzdal a definitívnu bodku za celým pretekom urobil hlavný rozhodca, František Sýkora.
S veľkou radosťou chcem vyzdvihnúť a srdečne poďakovať, všetkým dobrovoľníkom, ktorí svojim nezištným pričinením, obetou a voľným časom prispeli k ďalšiemu vydarenému ročníku tejto mimoriadne peknej a prospešnej akcie. Menovite: Sýkora F., Géci M., Hrmo P., Jánošov Ľ., Jánošová M., Kéryova V., Géci Viktor (!), Vlado z MKK HRON. Opomenúť nesmiem ani všetkých súťažiacich a divákov, ktorí sa správali zodpovedne a svojím povzbudzovaním pomáhali dotvárať príjemnú športovú atmosféru nedeľného dopoludnia. Osobitné poďakovanie patrí NSK Nitra, ktorý nám finančne prispel na vydarenú akciu.

Jozef Paluška, predseda KK
Komentáre
#1 | jopal dňa October 28 2014 10:42:55
Mal by som neoficialne jednu pripomienku. Absolutne sme podla mna nezvladli poradie sutaziacich. Myslim si, ze vitazom mal byt ten, ktory mal pri rovnakom pocte najrychlejsi cas, teda Geci. Bol to branny pretek, takze nejake SVV-čkarske discipliny nemali mat rozhodujuci vyznam na celkovom umiestneni. (To je ako keby sme na SVV pri rovnakom pocte bodov, urcili za vitaza toho, kto najlepsie nastriela). Dalsim kriteriom mala byt najlepsia strelba, ci granat.
To nie je kritika rozhodcu, to je chyba nas organizatorov, ze na danu situaciu sme neboli pripraveni.
#2 | smire dňa October 28 2014 11:44:58
Na takúto situáciu sa asi nedá ani pripraviť. Taká náhoda, že to bude rovnaké presne na sekundu sa stane raz za sto rokov. Predpokladám, že ani inde s takouto možnosťou nikto ani vo sne neráta. A stalo sa. Máme aspoň ďalšiu zaujímavosť zo súťaže. Podstatné je, že súťaž dopadla perfektne a všetci boli spokojní. A dúfam, že ani Miro sa necíti ukrivdený.
#3 | jopal dňa October 28 2014 12:28:54
Jasne Peto, ved to nic v zlom, len do buducna. Ale este ma napadla jedna chyba. Palenik odisel po odbehnuti, neviem sice preco, (mozno sa bal obrany), ale predsa na nesluzobne plemena sme mali dat vynimku to co na stence. Hovoril mu to niekto?
#4 | smire dňa October 28 2014 15:30:11
On neodišiel kvôli obrane, on prišiel za nami, že niečo má a musí odísť. Zo súťažou to nesúviselo.
#5 | Eruvie dňa November 01 2014 09:53:01
Gratulujem víťazom a česť porazeným! tlieska Šikovný ste všetci, musela byť sranda pes_cmuk
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,391,111 návštev Canine by Harly