Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 125
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1994
· Komentáre: 1578
Štatistika prístupov

Google PageRank
Toto sú najhlúpejšie psy!
VýcvikO psoch sa vyjadrujeme ako o najlepších priateľoch človeka. Ak usúdime, že vrana k vrane sadá, budete možno poriadne otrasení hodnotou IQ chovateľov psov. To, s akým psom si najlepšie rozumiete, môže totiž vypovedať pochopiteľne aj o vás samotných. Teda v prípade, že nájdete vášho havkáča na zozname tých najhlúpejších psov planéty.

Baset
Už samotný výraz tváre napovedá, že nejde o psa, čo by hýril nápadmi. Skôr depresia ako nadšenie. Hoci má tento psík neskutočne dobrý čuch a dokáže údajne zaňuchať viac, ako pochopiť, vo svorke iných psov nevyniká bystrosťou. Je to pes kamarát, ktorému sem-tam nezapne, ale zasa je určený pre všetkých, ktorí hľadajú psa, čo nebude odvrávať.Bígl
Tiež to nevyhral v rámci dávok inteligencie. Prejavujú lásku, oddanosť, ale aj mnoho hravosti. Nie sú príliš na výcvik a ak by boli na hľadanie drog, skôr ako by odhalili zlodeja, zlízali by všetok koks z letiska. Sú to psíci, ktorí skrátka nedospejú a aj ich orientačné schopnosti sú ako ruský kompas.

Pekinský palácový psík
Môže byť pes inteligentný, ak vyzerá ako metla, ku ktorej zabudli pribaliť rúčku? V rebríčku inteligencie je jeho IQ pri zemi. Je takmer nevyškoliteľný a tvrdohlavý ako deti. Je málo pravdepodobné, že bude poslúchať na slovo a riešiť príkazy s oddanosťou vlčiaka. Sú veľmi lojálni a keď sa zahryznú, nie a nie pustiť. Nebezpečenstvo pre všetky papuče v okolí.

Čau Čau
Osobnosť tohto psa je nesmierne podobná mačke. To je vizitka, ktorá sa medzi psami prijíma len veľmi ťažko. Zároveň sú veľmi žiarliví a nerozhovoríte im vaše vzťahy s inými členmi domácnosti. Jeho osobnosť je tulácka, pohodová, ak aj skúša byť aktívny, vyzerá ako by bol práve na drogách. Kto s ním chce zdieľať spoločnú domácnosť, musí mať pevné nervy a vyrovnať sa s tým, že tento pes rozhodne nepochopí, čo tým myslíte, ak mu zakážete niektoré miesta, či činnosti. On si robí jednoducho svoje.

Afgánsky chrt
Je jedno z najstarších plemien psov, ktoré poznáme. No a evolučne sa príliš nevyvinul a to znamená, že ani intelektuálne. Vyznačujú sa až extrémne nízkou mierou poslušnosti. Navyše tento druh nie je vôbec oddaný a veľmi dlho si zvyká na nové životné podmienky. Samotná stavba tela trochu napovedá, akoby sa niekde vo vývoji zasekol na polceste a zdá sa, že nebudeme ďaleko od pravdy , ani čo sa mozgových závitov týka.

Autor: Marcos
Prevzaté z portalu: magazin.atlas.sk/ulety
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,391,159 návštev Canine by Harly