Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 3

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
Paragrafy §§
Iné...naopak, znalosť môže pomôcť.
Komentáre
#1 | jopal dňa November 01 2013 09:30:06
Z diskusii pod clankom na SME o tom, ako policajti dali neopravnene 60€ pokutu vodicovi, za priestupok, ktory nespachal, je jeden zajimavy prispevok, ktory je vhodne si zapamatat:
"ziadna novinka
ja som zaloval mesto, ked mi chceli protipravne a protiustavne dat pokutu za porusenie zakazu volneho pohybu psov... avsak jediny, kto porusil zakon, bolo mesto a ich vypalnici - MP. zakon sice povoluje mestam moznost obmedzit v niektorych lokalitach volny pohyb psov alebo vstup so psom, ale taketo lokality musia byt podla zakonov VIDITELNE OZNACENE. konkretne ide o 5. paragraf zakona o chove psov (282/2002 a jeho novelizacia z 2010 obsahuje tuto povinost tiez).

mestka policia, ani pravnici z mestkeho uradu neakceptovali moje namietky, ze ziadny zakaz som nemohol porusit, lebo nebol oznaceny, ako zakon kaze. ja som porusil ich protipravnu a protiustavnu VZN a to som nemal. podla nich, ked nesuhlasim s VZNkou, mam sa ju pokusit zrusit a kym nie je zrusena, tak ju musim dodrziavat. nik mi ale nepovedal, ako ma odskodnia, ak budem x rokov dodrziavat protiustavnu a protipravnu VZNku mesta.

uradnikom nestacilo ani vyjadrenie od okresnej prokuratury, ze podla nich je VZN v rozpore s platnou legislativou, tak som mesto zaloval na krajskom sude.

to ste mali vidiet, co sudkyna robila, len aby nemusela rozhodnut proti mestu. nakoniec to cele radsej vratila na mesto, pretoze v spise bola chyba s datumami. potom sa vyjadrila, ze keby tam ta chyba nebola, tak kasle na Ustavu SR a platne zakony SR a ze mam dodrziavat VZN, kym je platna a nestarat sa o nadriadene pravne normy (co to ma znamenat?).

nakoniec to mesto vzdalo, ked videli, ze som neni obcan, ktory nepozna svoje prava. Generalna prokuratura asi o rok aj na moj podnet (podavali sme ho viaceri) zrusila mestu VZNku, o ktorej som tvrdil, ze je protipravna a protiustavna. ale podla krajskej sudkyne som bol ja ten, co porusil zakon, aj ked paragraf jasne pisal, kedy zakaz je a kedy nie je.

este ta sprosta nana povedala, ze mesto nema prostriedky na to, aby oznacilo vsetky ulice a lokality zakazovymi znackami... no tak ked na to nemate prostriedky, tak naco robite taku VZN? to je snad problem obcana, ze mesto vymysla nerealizovatelne hluposti a ja mam pre to platit pokuty?
" (uzivatel drsna revolucia)
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,936,081 návštev Canine by Harly