Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 4

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 126
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1995
· Komentáre: 1579
Štatistika prístupov

Google PageRank
Branný pretek 2013
VýcvikŠtekot psov, svišťanie guliek a buchot granátov,


hlavne takéto zvuky počuli diváci a súťažiaci, ktorí sa zúčastnili 13. októbra už 3. Ročníka Branného preteku kynológov v Zlatých Moravciach.
Za sychravého, zamračeného počasia sa skoro ráno stretlo 16 branne zdatných kynológov aj so svojimi psami, aby prezentovali športového ducha, vycvičenosť psov a svoju kondičnú vytrvalosť. Na trati dlhej asi 400 m spolu zanietene prekonávali rôzne náročné skokové a lezecké prekážky, v čo najkratšom čase. Pes musel preukázať spolu s odvahou a poslušnosťou, v rýchlom slede ako svoj temperament, tak ochotu vytrvať na mieste, keď vzduchom lietali a búchali granáty a svišťali guľky. Milo nás prekvapil záujem širokej verejnosti, ktorých povzbudzovanie spolu s postupne trblietajúcimi sa lúčmi slnka, prekrásnou okolitou jesennou scenériou navodilo pre mnohých čaro nezabudnuteľného a neopakovateľného nedeľného športového dopoludnia. Takmer pol stovke divákov predvádzali svoj výkon všetky vekové kategórie súťažiacich a pestrá paleta rás psov, ktorej dominoval Nemecký ovčiak (NO).


Organizačne bezchybne zvládnutému preteku rozhodovali Ondrejková a Sýkora. Agresivitu psov bravúrnym výkonom figuranta, ako vždy, zvládal Valach. Aj vďaka technike a našim zapisovateľkám Farkašovej a Kéryovej boli výsledky hotové takmer okamžite po odsúťažení posledného pretekára. Pre najlepšie umiestnených súťažiacich čakali skromné ceny a pre každého chutné občerstvenie. Víťazstvo si odniesol M. Géci s RTW fenou Nelou. Druhé miesto patrilo J. Paluškovi s fenou Aišou a tretie miesto opäť Paluškovi s Fenou Terrou (oba NO). Avšak každý zúčastnený predviedol naozaj slušný výkon, na ktorý môže byť právom hrdý. Súťaž sme zorganizovali bez akejkoľvek podpory Mesta, výlučne z vlastných zdrojov a za pomoci nadšencov tohto krásneho koníčka. Členovia klubu štartovné neplatili a nečlenovia symbolické 1€, návštevníci mali vstup zdarma. Súťaž otvoril o 9.15 a oficiálne o 13.15 hod ukončil Sýkora. Zvláštne poďakovanie patri divákovi L. Bulinskemu, ktorý ako divák aj celú akciu fotograficky zdokumentoval a svoje fotky nám sponzorsky poskytol k ďalšej publikácii ako aj Hrmovej, ktorá fotila za klub.

RNDr. Jozef Paluška, predseda KK
Komentáre
#1 | jopal dňa October 14 2013 11:12:57
Kontroloval som poradie, u Farkašovej zabudli nahodit body za okno, takze Hodošiová išla o priečku vyššie. Kludne ma skontrolujte a dajte vediet ak su este chyby.
http://www.kynolo...?page_id=2 zalozka Branny tabulky.
#2 | sykora f dňa October 14 2013 13:54:09
Zabudol si pripomenúť a poďakovať za dobré koláčiky p. Geletovej a Jánošovej. Inak vďaka za článok, je výstižný. sarkazm
#3 | jopal dňa October 14 2013 15:59:06
Suhlasim s tebou, avsak nezabudol, ten isty clanok isiel aj do novin a uznas, ze to by sa moc von nehodilo. Pripajam sa k podakovaniu a dakujem za ocenenie.
#4 | smire dňa October 14 2013 19:14:13
Počasie bolo nakoniec krásne jesenné, výborná účasť, počul som odozvy, že sme aktívni a každý mesiac máme nejakú akciu. Výborne.
#5 | Eruvie dňa October 14 2013 23:02:32
Ja by som ešte veľmi rada vyzdvihla mladých psov, lebo si to zaslúžia p. Ferenc a p. Hodošiová ukázali veľmi pekné výkony, len tak ďalej. pes_cmuk
Prekvapila ma vysoká účasť, či súťažiacich alebo divákov.super
Pripájam sa k poďakovaniu za veľmi chutné dobroty od p. Geletovej a p. Jánošovej, mňam maskrta
#6 | jopal dňa October 15 2013 09:14:09
Neda mi este nespomenut dochvilnost vsetkych pretekarov (vidite co spravi, ked jedneho vyhodime za neskory prichod. Sice sa dodnes zato na mna hneva, ale ostatni chodia nacas a to mi zato stalo.) Podobne preukazy boli vsetky bez chyby, dokonca aj Geletov Smile. Disciplinovanost a ukaznenost vsetkych zucastnenych bola tiez na vybornej urovni. Radost taketo akcie robit.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,664,853 návštev Canine by Harly