Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 2

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 125
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1994
· Komentáre: 1578
Štatistika prístupov

Google PageRank
Zaujímavosti z výcviku
VýcvikVytváram túto tému, pretože sa mnohokrát nájdu momenty z výcviku v našej organizácii, ktoré nie sú bežné a stoja zato, aby sa o nich informovalo. Možno nebudú zujímavé pre terajších návštevnikov stránky, avšak v histórii klubu majú svoje miesto. Takže pokiaľ by niekto postrehol, či zaznamenal niečo, čo sa vymyká z bežného rituálu našich činností a myslí si, že by to mohlo mať nejakú informačnú hodnotu, sem s tým:
Komentáre
#1 | jopal dňa April 08 2013 08:51:32
31.3. 2013 pršalo, výcviku sa zúčastnil jedine Paluška s fenou Aišou a Terou. Výcvik sám otvoril a precvičil s obomi fenamami poslušnosť. Tesne pred ukončením, asi 10.30 prišiel ešte aj Valach. (bez psa). hladka Mojim psom dážď nevadil. Nenachladli, žijú spokojne dalej.
#2 | jopal dňa April 08 2013 08:56:46
Včerajší výcvik bol tiež zaujímavý svojou účasťou. Začínali sme bez hl. výcvikára (velenia sa ochotne ujal Sýkora) a zúčastnilo sa ho trinásť psov a teraz POZOR, všetko Nemeckých ovčiakov. Čo si pamätám, to ešte nebolo! A ako povedal Fero, konečne vidí poriadne plemeno... Grin Či to mu tam práveže chýbalo??? hmm
#3 | sykora f dňa April 10 2013 06:39:29
No bola to zaujímavá podívaná a môžem povedať, že sa mi to celkom páčilo. Cvičiť len jedno plemeno je rarita i keď mi chýbali viacerí psíčkari /členovia/ s inými plemenami. Zaujímavá zhoda náhod. Ale aj tu vidieť, že NO je najrozšírenejším plemenom.papa
#4 | smire dňa April 10 2013 07:51:12
Retrieveri mali psovodov na antibiotikách, z toho dôvodu sa nemohli zúčastniť, ja im samým moje auto nedám. A dňa 31.3.2013 psovodi mali iné starosti, mal som vytopenú garáž, tak sme do deviatej večer odčerpávali vodu a následne sme z toho aj skončili u lekára, celý deň v gumákoch a v tej studenej vode si vyžiadal svoju daň. Psi sú samozrejme v poriadku, veľmi mi s tou vodou pomáhali.
#5 | jopal dňa May 21 2013 11:31:34
V nedelu, 19.5. sa zisiel historicky najvyssi pocet clenov, ktori sa zucastnili vycviku. Bolo ich 25, pricom psov o jedneho viacej. Chcem vyzdvihnut Tazkeho st., ktory prisiel so psom nalezite zabezpecenym (dva obojky priputane na dvoch roznych karabinach + elektricky obojok v pohotovosti a pes bol maximalne "vybehany") a napriek povahe a charakteru svojho dominanteho Staforda na nikoho ten pes pocas celeho vycviku ani len nezavrcal . Takto nejako si predstavujem pristup psovoda, nepodcenovanie nebezpecenstva a vybudovanu autoritu vodcu svorky. Je len skoda, ze nema viacej casu, inac by mohol byt z neho uspesny a hrdy reprezentant nasho klubu aj v ramci SK. Zvlast ma tesi, ze sa najdu psovodi, ktori si nepotrebuju dvihat ego utociacimi psami na vsetko naokolo, co sa hybe a maju psov pre radost a nie kvoli postrachu okolia.
#6 | smire dňa May 21 2013 12:01:09
Nedelný výcvik bol ozaj príkladný, jeden výcvikár sa venoval dospelým psom a druhý driloval sedem nováčikov. Pohľad zvonka pre nezasveteného diváka musel zanechať výrazný dojem, cvičisko plné cvičiacich psov aj psovodov, na celom areály sa stále niečo dialo. Náš výcvik vyzeral ozaj fantasticky. Len pre zaujímavosť, v sobotu som sa bol pozrieť aj zo ženou v Nitre na výcvik doggie, ktorý má na internete fantastickú reklamu, nové metódy výcviku a úžasné výsledky. Úžasné majú jedno - ceny, 90 až 150 eur za 5 až 8 hodín výcviku, v tom čase je zahrnuté aj vybehanie psov. Nové metódy: kvočíš pri psovi aj s granulou a čakáš kým si ľahne. V niektorých prípadoch to trvalo aj 10 minút, ale psa nesmieš tlačiť "pozitívna motivácia sa tomu vraví". Na vodenie psa pri nohe majú až štyri rôzne spôsoby! Videl som tam už psov po absolvovaní základného výcviku, chodiť popri nohe poriadne ako u nás nevedel ani jeden. Hlavná vec, že sťahováky sú u nich zakázané, to si vraj pes zapamätá, že mu robíš zle. A psi chodili jedny po ľavej strane, druhí po pravej a ostatní aj spredu alebo zozadu ako sa im chcelo. Ale bola to vyššia úroveň "teeneger 1". Otáčali sa ako komu prišlo. No jednoducho z môjho pohladu nonsens. Pokarhať psa nesmieš, lebo oni aplikujú pozitívny prístup, pochváliť ho tiež nesmieš, lebo rozptyluješ jeho pozornosť a oni trénujú aj koncentráciu psa, odmeňovanie funguje len tak, že treba doniesť za sáčik granúl a každých 30 sekúnd jednu hodiť do psa ako do automatu. Po 20 minútach už psi o granule nejavili záujem. No a na záver pozeral som sa z poza plota a psi z psovodmi si chodili do kruhu" to je asi silné slovo, že do kruhu, chodili v rôznych slučkách ako sa komu chcelo", výcvikár s rukami za chrbtom sa prechádzal medzi nimi a stále dokola rozprával a rozprával a rozprával "ako taký svedok jehovov". Psovodov neopravil, keď niečo robili zle, veď načo, ich záujmom nie je psa vycvičiť, ale zaujať majiteľov, aby sa zapísali na ďalší kurz. A keď pes nie je po absolvovaní kurzu vycvičený, tak oni majú ešte ďalšiu úroveň, a potom ďalšiu a potom ďalšiu. Ak chceš absolvovať všetky kurzy tak doroka dáš aj 500 eur. A pri pohlade na nich mi to pripadalo, ako pozerať sa na prispatých. Z nážho výcviku srší energia, výcvikári opravujú chyby, upozorňujú na ne, pomôžu aj názorne so psom. A areál ani nestojí za komentár, krtinec veľký 20 na 10 metrov, sadnúť si nie je kam, o zastrešení proti zlému počasiu ani nehovoriac. Chvalabohu, že som najskôr spoznal kynologický klub a nie nejakú doggie. Ak chcete, chodte sa tam pozrieť a uvidíte, že si začnete viac vážiť výcvik športovej kynológie. Stojí to za to.
#7 | prvacik dňa May 21 2013 18:04:43
V nedeľu 19.5. som bol na cvičáku len ako divák, ale naozaj musím potvrdiť, že účasť bola fantastická a veľmi sa mi páčil priebeh výcviku. Veľmi oceňujem prístup výcvikárov ako sa venovali dospelým psom a aj nováčikom. Myslím že toto je tá najlepšia cesta k prilákaniu nových priateľov psov a spôsob tej najkrajšej propagácie KK ZM. Keďže to teraz hodnotím ako divák, tak musím len povedať že radosť pozerať. Bol som tam s jedným kolegom a veru až do večera mi rozprával že zvažuje, že by sa začal venovať psom.
Smire a k tomu výcviku doggie. Bavili sme sa o tom. Myslím, že ak bude náš klub na výcvikoch fungovať tak ako to bolo v nedeľu, tak budeme ukážkovým klubom a všetci členovia sa budú cítiť skvele a bude to vidno aj na našich havkoch. tlieska
#8 | jopal dňa August 19 2013 10:59:01
Vcera ma milo prekvapil vykon Miškinej Airi na reviri pes_cmuk . Naopak, dost ma zamrzel (a nie len mna) utok retrieverov na psa nasho noveho clena. Davajme si na to vacsi pozor.
#9 | Eruvie dňa August 19 2013 23:24:18
...to až tak, že to stálo za zmienku?! Vieš, raz za čas sa musia ukázať tie roky driny a tvrdej bitky Angry Neviem či aj zaspím od dojatia papa
#10 | jopal dňa August 20 2013 07:42:00
No podla mna to bol vykon na plny pocet bodov, (este aj figuranta potom dobehla rehot ), no nepochval ju, ked zastrelit nemozes! pes_cmuk ... ta druha cast, zalezi kto bol vedla teba.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,391,116 návštev Canine by Harly