Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 127
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1995
· Komentáre: 1579
Štatistika prístupov

Google PageRank
Brigáda 21.4.2012
BrigádyRáno, 22.4.2012 sa nieslo v znamení neistoty a rizika z nepriaznivého počasia. Vďaka optimizmu a odhodlaniu Palušku sme sa predsa len od 8.00 zchádzali v nasledujúcej zostave: Hrmo, Paluška, Krúpa, Kéryová, Géci M., Geleta, Čulák, Hrmová, Valach, Géci J. so psom. Počasie sa prezentovalo od zamračenej oblohy, krátkeho intenzívneho dažďa až po pálivé, takmer letné slnečné lúče. Hlavnou činnosťou tejto brigády bolo avizované oplocovanie pozemku. Okolo 9. hod. prišiel aj traktor z PD Hosťovce, (vybavil F. Sýkora), ktorý diskami narúšal plochu cvičiska za účelom jej vyrovnania. Asi po hodine práce mu ďalšiu činnosť znemožnil spomínaný krátky intenzívny dážď, ktorý rozmočil vrchnú vrstvu zeminy a tá sa začala prilepovať na jeho disky a znemožnila ich správnu funkciu. V priebehu dňa nás navštívil F. Sýkora, ktorý zariadil pár organizačných vecí. Okolo obeda nás prišli pozrieť aj rodičia Geletu, ktorí tiež aktívne pomáhali s budovaním oplotenia. Krúpa svojim autom priniesol opäť pletivo, bočnú bránku, ktorú pripravil Podskalický, ako aj za fúrik suchého betónu na jej zamurovanie od Čuláka. Čulák aj s Valachom pre iné povinnosti ukončili brigádu predčasne. Bránku do zeme osadili Géci J., Krúpa a Paluška (snáď ešte stojí :)). Pletivo je na 95 % hotové, treba ešte dodrôtovať pár uchytení a dorobiť oplotenie v dĺžke asi 5 m. smerom ku zabetónovanej bránke. Avizované osádzanie hlavnej brány sa nekonalo, nakoľko sa nepodarilo zabezpečiť jej demontáž zo starého cvičiska a nebolo by sa ani zvládlo z kapacitných dôvodov . Veľkým sklamaním bola doteraz neobjasnená, no sľúbená účasť hospodára Minára, ktorý mal na starosti aj občerstvenie. Keďže sa s ním nedalo spojiť ani telefonicky, do poslednej chvíli sme nevedeli, či predsa len nepríde. Vďaka jeho neúčasti sme prišli o jednu iniciatívnu pracovnú silu a väčšina z 10 brigádujúcich celých sedem hodín intenzívne pracovala o hlade a smäde. Na tenučkej nitke od úplnej „smrti hladom“ nás držali opäť výborné koláčiky Janky Hrmovej. Brigádu sme ukončili hladní a smädní o 15.00 v zostave : Hrmo, Hrmová, Paluška, Géci M. a Kéryová. Tradičný fotografista Paluška sklamal tiež, pretože nezabezpečil okrem občerstvenia ani fotoaparát, takže z tejto brigády neexistuje žiadna fotodokumentácia. (Otázne je, či to niekomu okrem neho aj vadí, nakoľko sa k predchádzajúcej fotodokumentácii nikto doteraz nevyjadril... (?) )

Paluška
Komentáre
#1 | smire dňa April 22 2012 12:08:35
Ja by som foto jednoznačne uvítal, je to dobrá pamiatka do budúcna. Komentoval som aj foto s brigády s pred troch týždňov a spolu s manželkou sme sa aj pri každej fotografii s brigády dobre zasmiali s tých tvojich komentárov.
#2 | jopal dňa April 22 2012 14:23:31
Upresnujem: "Predchadzajucej fotodokumentacii z poslednej brigady..." Inac teba som tym zrovna nemyslel, viem, ze ty ma este najviac podporis... Ale uznas, ked narobim foto, 3 hodiny ich nahravam na net a nakoniec nikto nenapise ani "bozaj ma ..." moc to entuziazmus nedoda... plac
#3 | jopal dňa April 23 2012 08:30:31
Dalsi, asi 11 min. neprijemny telefonat od "majitela susedneho pozemku". Bol absolutne oddolny voci akymkolvek argumentom a pokusom rozumnej dohody. Dnes sa vraj ide stazovat na MNV. Podla jeho slov, sme mu "zabrali" 3/4 metra z pozemku!Frown Skusim dnes plot fotograficky zdokumentovat, asi "sa to zide"...
#4 | smire dňa April 23 2012 10:59:48
Držím palce, dúfam, že to nebudeme musieť prerábať, tolko zbytočnej roboty!?
#5 | jopal dňa April 23 2012 21:34:35
Bol som tam na vyzvu pracovnikov MU od 15.00 do 15.50. Premeriavali to, presli sme to asi 5x. Skonstatovali sme, ze v podstate je to vyklenute ku nim najmarkantnejsie okolo toho orecha v strede. Zaciatok a koniec je OK. Tiez vyslovil udiv nad vervou, s akou susedia "bojuju" o kazdy centimeter. Skusia sa s nimi dohodnut pomocou nejakeho zapisu, kde uznaju, ze pletivo zachadza do ich strany, ale pre to, ze zhrubol orech a bolo by maximalne nezodpovedne ho kvoli tomu vytat, tak sme to potiahli trochu dalej.
Mam uz aj ciastocne vybavenu elektriku, nie sice podla mojich predstav, ale chystam sa oslovit este ineho suseda, len ho neviem zatial zohnat...
#6 | smire dňa April 24 2012 12:16:48
Úrady sú na našej strane, to je dobré. Vyťať orech, to by nám zo životného nedovolili a mali by sme s tým ešte väčšie opletačky prípadne pokutu. Joži, mohol by si ak pôjdeš okolo odfotiť areál ako teraz vyzerá aj s plotom a zrovnaným pozemkom a dať na web, nech vidia aj tí, ktorí neboli na brigáde ako sa to za mesiac skultúrnilo, oproti tým fotkám ako vyzeral pôvodný areál. Odfoť aj to pekné parkovisko.
#7 | jopal dňa April 24 2012 17:48:00
Hej, hej chystam sa to spravit, len chodim tade rano o 7. to je este, a vecer o 19. a to je teraz pri zamracenej oblohe uz, dost tma.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,830,988 návštev Canine by Harly