Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
Brigáda 2018
Brigády
Každý sa tváril, že niečo robí.


    Brigáda konaná tento rok, v sobotu o 14. Hod. (8.9.2018) bola svojím spôsobom výnimočná.

Nadpolovičná väčšina babrákov boli nové tváre, ktoré sa snažili oddychovať čo najviac. Ale pekne po poriadku. Celé to pokazil predseda Paluška, ktorý zase nedokázal meškať a naivne si myslel, že rozdeľuje robotu a zabezpečuje, aby sa každý mohol ulievať čo najúčinnejšie. Kormúthovej Pulínke st. sa podarilo vyrobiť vo oboch chatkách ešte väčší bodrel, ako tam bol. Jej dcéra Paulínka jej v tom výdatne pomáhala a v slabých chvíľkach robila otrasné fotky.

Táňa s Lukáčovou tak hnusne zmachlili obloženie na bunke, že ho bude treba asi celé strhať.


Palo Budáč opravoval prekážky až do ich úplného rozsypania sa a podobne Brunclík s Morávkovou(?) opravovali kladinu, prekážku plazenia a voliéry tak, že sú absolútne nepoužiteľné. To nehovorím o Gajdošovi s dcérou, ktorí počarbali železné stĺpiky pri vchode a o počmáraní strechy na novej bunke radšej ani nehovorím. Jánošov pokazil celé dvere na poslednej bunke a ešte aj ten jeho nový „traktor“ celý čas zavadzal v areáli, že sa tade nedalo ani chodiť. Jožo Géci do teraz neviem čo robil, ale určite vylihoval na nevyprášenom gauči. Robo sa vozil na traktoríku za klubový benzín a tešil sa ako môj vnuk z autíčka za 1 euro. Ivan s Palom rozryli pozemok pod voliéru tak, že bude ďalších 10 rokov nepoužiteľný, takže voliéra sa presťahovať vôbec nedala. Mihálová Marianna sa zase zašívala celý čas v detskom kútiku a snažila sa, aby si ju konečne všimol nejaký poriadny chlap. Keď už boli všetci poschovávaní, prišiel Sýkora, lebo sa chcel zadarmo napiť nealko piva. Nahovoril aj ostatných vodičov, tak vyslopali čo sa dalo. Keď už sa odtrúbila záverečná, ešte sa dotrepali Ondrejková a Géci, veď čo by sa neprišli za klubové peniaze napráskať. Jedlo, ktorého bolo tak málo, že nikomu sa neušlo a aj to bolo hnusné sľúbil priniesť Pišta Kramár, ktorý samozrejme sľub nedodržal. Takže všetci sme boli celý čas smädní a hladní, Paluška dokonca ani to jedno povestné pivo výnimočne nevypil. Zaháľačskú atmosféru narúšalo len nepríjemné krákoranie z rádiovej veže, ktorú tam na nešťastie zabudol pred rokmi, tento krát na šťastie chýbajúci, Valach. Ale aby som len neohováral, tesne pred ukončením brigády prišla všetkými pozývaná Sylvia Valachová, ktorá síce je už dlhodobou členkou, ale aj napriek tomu robila ako strhaná. A aby pomohla čo najviac, priniesla so sebou aj obe hladné a smädné dospievajúce deti a už týždeň postiaceho sa manžela, aby škody na pohostení vzniklo čo najmenej. Po ukončení brigády nastala veľká nuda, kde o smäde a hlade boli všetci neskutočne otrávení. Najmenej to pretrpeli Paluška s Ondrejkovou, ktorí sa pobrali preč už o 01.00 v noci.
P.S. Kto bol na brigáde, vie ako to bolo a o čom píšem a ostatní nech si trhnú nohou.

Jozef Paluška, predseda KK Zlaté Moravce, 7.7.2018.
    (viac obrázkov nižšie)Komentáre
#1 | jopal dňa September 14 2018 14:00:25
Ak som na niekoho, zabudol, alebo zle pomenoval, ohlaste sa.
#2 | jopal dňa September 15 2018 13:14:55
Kedze som mal nejake pripomienky k textu, pre tych, co ma este blizsie nepoznaju a teda to nepochopili moj sarkazmus, chcem upresnit, ze samozrejme vsetko bolo presne naopak a vsetci pracujuci odviedli kus poctivej prace, za co im plati moja srdecna a úprimna vdaka.
#3 | jopal dňa September 17 2018 10:47:59
Super sprava, Ludo urobil hlavne dvere na bunke. Su spickove, perfektna robota, Velmi pekne dakujem. Juro Kramar včera omylom vylial za pekac mastnej stavy do upratanej bunky (oblial aj kosacku), takze minul som na utieranie "jedneho psa" - oblizoval, niekolko servitok, par toaletakov. Potom Mariana potrebovala a pol vedra horucej vody a skoro cely zbytok saponatu. Ale je to OK a dakujem Mariane za pomoc pri odstranovani katastrofy. Smile
#4 | sykora f dňa September 19 2018 08:53:19
Myslím, že ten článok bol vtipný a pre niekoho výstižný.
#5 | jopal dňa September 20 2018 09:36:58
Dakujem za reakciu (a pochopenie Smile ). Mozno niekto nepochopil, ale ked clovek nieco pise dlhe roky stale dookola to iste, na jedno kopyto, chce sem - tam zmenu. Este pre uplnost dokladam do clanku fotky presunutej voliery a urobenych dveri na bunke.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,936,110 návštev Canine by Harly