Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 2

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 127
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1995
· Komentáre: 1579
Štatistika prístupov

Google PageRank
Branný pretek október Zlaté Moravce 2016
Výcvik
Nezabudnuteľná akcia

    ktorá sa nadlho vryje do pamäti všetkým zúčastneným, od pretekárov, cez usporiadateľov až po divákov. 6. Ročník Branného preteku kynológov v Zlatých Moravciach mal slušnú účasť, premenlivé počasie, správnu súťažnú atmosféru a široké vekové rozpätie súťažiacich ako psov, tak aj psovodov.
    Súťažné disciplíny a podmienky účasti sú vždy stanovené tak, aby sa súťaže mohol zúčastniť čo najširší počet záujemcov, bez ohľadu na vek súťažiacich a s minimálnymi nárokmi na špeciálne znalosti či už psov, alebo psovodov. Disciplíny sú postavené tak, aby rovnakú šancu na víťazstvo malo plemeno každého vzrastu, a povahových čŕt. Jediným dôležitým kritériom tejto súťaže je radosť z pohybu a priateľský vzťah ku psovi, vyžadujúci rešpekt a poslušnosť. Pre členov nášho klubu bolo štartovné odpustené.

    Súťaž otvoril predseda klubu Paluška, predstavil rozhodcov (F. Sýkora a M. Géci) a stručne popísal podmienky a cieľ súťaže. Rozhodcovia prešli celú trať s vysvetlením pre všetkých 14 súťažiacich... Trať dlhá cca 400 m bola sťažená rôznymi prekážkami (skok vysoký, preliezka, rebrík, plazenie, kladina, tunel, skok cez okno, odloženie psa, hod granátom, kotúľ a streľba zo vzduchovky). Traťové prekážky dostatočne preverili fyzickú zdatnosť psov, psovodov, rozhodcov ako aj poslušnosť psov. Tradične najväčšie rezervy sme opäť zaznamenali v hode granátom na cieľ, kde tretina pretekárov netrafila ani raz, plný počet nemal nikto, najlepšie hádzali Jurík a Valach. V streľbe zo vzduchovky, sa nedarilo Mankoveckej a Balkovi. Plný počet nemal nikto, najlepšie nastrieľal Paluška.
    Z obrany sa „vyzulo“ strašne veľa pretekárov, ktorí radšej volili aport a privolanie. Považujem to za alarmujúce, čo musíme v ďalšom roku patrične ošetriť. Pretek bol ukončený obranou psovoda a hladkým zadržaním (figuranta robil Valach), kde jedinými účastníkmi boli Jánošovci, obaja so slušnými výkonmi. Po svižnom sčítaní výsledkov (softvér a PC dodal Paluška) a občerstvení, rozhodcovia súťaž vyhodnotili a rozdali ceny. Každý súťažiaci dostal ako odmenu za účasť sladkú maškrtu. V tomto ročníku si najlepšie viedli a prví traja skončili: Tretí M. Geleta s NO, druhý Ľ. Jánošov s NO a prvý sa umiestnil J. Jurík s NO. Najstarším súťažiacim psovodom bol p. Balko a najmladším súťažiacim psom bola 5 mesačná Paluškova fena Endži.     Súťaž ukončil Paluška, ktorý poďakoval všetkým účinkujúcim za disciplínu, férové zápolenie, nezištnú pomoc a aktívny prístup, vďaka čomu celá súťaž prebehla hladko, bez incidentov a mimoriadnych udalostí.

    Osobitné poďakovanie patrí organizátorom súťaže Paluškovi a Sýkorovi, ako aj všetkým aktívnym členom, ktorí sa podieľali na úprave a vytýčení trate, rozhodcom Sýkorovi a M. Gécimu, Ondrejkovej za nahadzovanie výsledkov do PC, P. Minárovi za neoceniteľnú asistenciu a pomoc pri streľbe, figurantovi Valachovi, M. Jánošovej za pomoc pri granátoch, Sýkorovi za nákup maškŕt a občerstvenia, R. Šindlerovi za sponzorstvo, Paluškovi za nákup cien a tvorbu diplomov, M. Geletovi za ich vypísanie, p. Belanovi a Paluškovi za fotografovanie. Táni Geletovej za to, že neuvážene ukázala, ako výborne vie piecť -:), za ozvučenie a hudbu, Valachovi, Ďurčekovi za kontrolu očkovacích preukazov a všetkým, na ktorých som zabudol a akýmkoľvek spôsobom prispeli k zdarnému priebehu tohto prekrásneho nedeľného dopoludnia. Potešiteľný je fakt, že všetci účastníci mali v poriadku očkovacie preukazy a nikto pre ne nemusel byť zo súťaže vylúčený. Veľkú zásluhu okrem psovodov mali na tom aj členovia výboru, ktorí dlhodobo a neúnavne na tento fakt pred samotnou akciou upozorňovali.
    Kritika patrí tým, ktorí sa nasľubujú byť nápomocní a potom bez ospravedlnenia vôbec neprídu, ako aj tým, ktorí sa tvária, že sa ich celé dianie v klube netýka a potom počas samotnej súťaži zavádzajú rôzne individuálne „bonusy“, ktoré vôbec neprešli žiadnou diskusiou a z môjho pohľadu sa v určitých prípadoch javia ako kontraproduktívne.


Paluška.
Komentáre
#1 | jopal dňa October 31 2016 16:15:54
Prosim o urgentne pripomienky k clanku. Okrem posledneho odstavca chcem cely zaslat cim skor do novin. Tabulka vysledkov je uz tiez na nete. Ja som bohuzial v nej ziadne chyby nenasiel. plac
#2 | janko dňa October 31 2016 18:40:25
zle sa dívam na fotke Frown
#3 | jopal dňa October 31 2016 18:53:58
na tej na hlavnej stranke sa "divas" dobre... priatelia
#4 | robert dňa October 31 2016 19:25:59
Kde je ta tabulka s vysledkami?
#5 | jopal dňa November 01 2016 08:05:03
Info agenda/na stiahnutie a chlievik Branný tabuľky
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,831,034 návštev Canine by Harly