Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 4

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
Pretek so skúškou
Naše úspechy

Víťazstvo a úspešná skúška    Posledný júlový víkend sa konali v sobotu preteky Oceľový branný pretek kynológov (Obpk), Branný pretek kynológov (BVK) a v nedeľu bola skúška BVK.


    Akcie prebiehali v novom zrekonštruovanom kynologickom klube Plevník Drieňové. Preteky Obpk a BVK sa konali na miestnom ihrisku. Trať bola perfektná. Ja som sa rozhodol, že sa s mojím psom Alanom zúčastníme na oboch. Na oceľovom preteku sú navyše disciplíny 5 rán zo vzduchovky, 5 granátov, vozenie psa vo fúriku na dĺžku 10m. Túto disciplínu sme sa učili na poslednú chvíľku v piatok večer. Ďalšia náročná disciplína je niesť psa v náručí. Po týchto disciplínach nasledovala streľba s pištole v stoji, ktorá bola sama o sebe dosť náročná. Trať bola ťažká, s dĺžkou viac ako 5 km, z toho 3km do prudkého kopca. Pri dobehnutí späť na ihrisko nás čakalo prepadnutie figurantom. Pes, nakoľko to absolútne nečakal, si figuranta ani nevšimol, ale napokon ho úspešne záhryzom zadržal. Asi 20 m pred cieľom vyšiel z poza plenty opäť ďalší figurant a urobil protiútok. To sme bohužiaľ bez úspechu len prešli, nakoľko môj pes ho úplne odignoroval. Do cieľa sme dobehli s výborným časom a stratou bodov len na prepade a plynovej pištole, v ktorej však nebol úspešný nik zo všetkých kategórii . Po skončení som zaregistroval, že mám potiahnutý sval pri zbehu do cieľa na značne nerovnom teréne. Aj napriek tomu, že som vedel že na štarte BVK už určite nezabehnem svoje tempo, som asi po hodinovej prestávke vyštartoval medzi poslednými. Všetko bolo nad moje očakávanie, len v behu sme boli 5. z 9. pretekárov. Bohužiaľ, aj keby som akokoľvek chcel, bolesť nedovolila. Takže v preteku BVK, vo veľmi silnej konkurencii mužov a psov, sme skončili síce „len“ 5., avšak získali sme opäť kopu skúseností a cenných zážitkov. Vďaka intenzívnemu prehováraniu domácich kynológov sme s Alanom zostali aj na spomínanú skúšku BVK, ktorá sa konala v miestnom klube Plevník na druhý deň. Domáci boli veľmi príjemní, priateľskí a pohostinní, vládla super atmosféra. Samotná skúška začala o 9 hodine, ktorú sme následne absolvovali na 88 bodov z minimálnych 70 čo nás opäť povzbudilo a motivuje zapájať sa do ďalších súťaží a výziev.

Ján Jurík

Komentáre
#1 | jopal dňa August 03 2016 17:24:27
V prvom rade gratulujem k uspechom a dakujem aj za vzornu reprezentaciu klubu. Drzim palce na dalsich podujatiach. Z bodovania vidim, ze odlozenie bolo v celku OK, co vnimam ako dalsi tvoj pokrok.
P.S: Cely clanok, ktory si mi dodal presiel dost znacnou jazykovou aj obsahovou korekturou, pretoze dost veci bolo nejasnych, takze to janci prosim pozri a ak je nieco spatne, daj vediet, upravim to.
Edit: Este mi neda reagovat na kolonku plemeno, ked niekto psovi s takymto exterierom napise ze krizenec, tak je u mna vôl!!!
#2 | janko dňa August 03 2016 21:48:17
Jozef ďakujeme najbližšie je už len ten Lučenec ,uvidime v každom pripade urobime maximum s Alanom ďakujeme za podporu
#3 | Eruvie dňa August 03 2016 21:49:29
Gratulujem! Alan je proste pán pes. pes_cmuk Aj napriek tomu, že s ním väčšinu robíš na poslednú chvíľu alebo dokonca vôbec, tak sa s tým snaží vždy nejako vysporiadať. tlieska
#4 | janko dňa August 03 2016 22:09:06
ďakujeme Miša
Smile
#5 | Mariana dňa August 04 2016 09:37:03
Pripájam sa ku gratulácii. tlieska
#6 | jopal dňa August 04 2016 12:35:57
no neviem ci TY mas za co misi dakovat, precitaj si ten koniec este raz... Smile
#7 | Boris dňa August 04 2016 13:07:10
radost2 tlieska pes_cmuk
#8 | janko dňa August 04 2016 18:44:46
napísala gratulujem ,poďakoval som čital som všetko ,ale čisla nepustia ,keby nerobim nemáme skušku Smile
#9 | prvacik dňa August 04 2016 22:00:01
ltlieska Gratulujem
#10 | sykora f dňa August 08 2016 08:13:33
Super,gratulujemsuper
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,936,201 návštev Canine by Harly