Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 2

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 125
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1994
· Komentáre: 1578
Štatistika prístupov

Google PageRank
5. Ročník Branného preteku
Výcvik
Slniečko svietilo, pretekári sa


snažili maximálne, externí diváci chýbali, médiá nie. V jednej vete zhodnotený 5. Ročník Branného preteku kynológov v Zlatých Moravciach. Súťaž otvoril predseda klubu Paluška, predstavil rozhodcov a prešiel s pretekármi trať s vysvetlením. Všetkých 9 súťažiacich bolo z domáceho klubu, tento krát z pozvaných hostí neprišiel nik.

O to vyššiu úroveň si držal tento ročník, kde bolo vidieť, že najmä mladí pretekári so svojimi psami prešli oproti minulému roku opäť kus cesty vpred a za svoje výkony sa naozaj nemuseli hanbiť. Trať dlhá cca 400 m sťaženú prekážkami (skok vysoký, preliezka, rebrík, plazenie, kladina, tunel, skok cez okno, odloženie, hod granátom, kotúľ a streľba) preverila fyzickú zdatnosť psov, psovodov, rozhodcov a poslušnosť psov. Tradične najväčšie rezervy sme opäť zaznamenali v hode granátom na cieľ, kde tretina pretekárov netrafila ani raz, plný počet nemal nikto, najlepšie hádzali Krúpa a Valach. Naopak, k výraznému zlepšeniu prišlo v streľbe zo vzduchovky, kde boli úspešní všetci. Plný počet mali dvaja pretekári, Paluška a Valach. Pretek bol zakončený obranou psovoda a hladkým zadržaním (figuranta robil Géci Miro), kde najlepší výkon ukázal RTW s ktorým súťažil Viktor, Geletov a Jánošovej NO. Po krátkom sčítaní výsledkov a občerstvení súťaž vyhodnotil a ceny rozdal hl. rozhodca F. Sýkora za asistencie Martinky Ondrejkovej. V tomto ročníku si najlepšie viedli ako tretí najlepší M. Valach s Dobermanom, druhý V. Krúpa s NO a prvý skončil J. Paluška s NO. Súťaž ukončil Paluška, ktorý poďakoval všetkým účinkujúcim za disciplínu, férové zápolenie, nezištnú pomoc a aktívny prístup, vďaka čomu celá súťaž prebehla hladko, bez incidentov a mimoriadnych udalostí.
Osobitné poďakovanie patrí sponzorom súťaže, Ľudmile Rumankovej z predajni U Fifi, Dr. Ostatníkovi a Michaele Ondrejkovej. Taktiež musím spomenúť sladké domáce maškrty, ktoré priniesli T. Geletová a M. Jánošová, ktoré boli údajne veľmi dobré.
Moja najväčšia kritika patrí tento krát mne samému, pretože aj napriek trojtýždňovému upozorňovaniu a prízvukovaniu všetkým členom, že trať na pretek treba pripraviť hodinu pred súťažou, som si čas poplietol a nebyť Ferovho telefonátu, je dosť pravdepodobné, že by som chýbal aj medzi súťažiacimi, podobne ako F. Filip.


Jozef Paluška, predseda KK
Komentáre
#1 | Eruvie dňa October 27 2015 10:06:05
#2 | sykora f dňa October 27 2015 10:43:53
Myslím, že v článku je všetko obsiahnuté, len nie moje malé fo-pa. Ale aj tak všetko dobre dopadlo, prežili sme pekné nedeľné dopoludnie a vďaka patrí všetkým účastníkom, divákom a foto-grafom.super
#3 | jopal dňa October 27 2015 13:25:30
Bolo urobenych fotakom 98 fotiek, kym dosli baterky v galerii su najlepsie z nich. Pokusim sa este zohnat od redaktora jeho.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,391,086 návštev Canine by Harly