Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 2

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 125
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1994
· Komentáre: 1578
Štatistika prístupov

Google PageRank
Očakávaný guláš 2013
Administrativne záležitosti, členoviaS ročnou prestávkou členovia klubu obnovili už cez dvadsať rokov zaužívanú tradíciu – varenie guláša. Po dohode a rozdelení úloh sa nadšenci kynologického klubu za krásneho počasia začali 20.7. od 13,30 schádzať. Minár s Paluškom prišli ako prví, zapli elektriku a dali chladiť nápoje, ktoré už deň pred tým, priniesla Ondrejková. Následne Hrmoví dorazili s potrebnými ingredienciami a Hrmo sa ujal organizácie a vareniu guláša. Mäso zabezpečil Rakovský, hudbu Sýkora aj Valach a kotlík na varenie Sýkora.

Prvotný neúspech v podobe prihorenej a prepraženej masti (Rakovský založil veľký oheň) nás neodradil a výsledný guláš bol výborný (podľa mňa mohli byť menej mäsa). Keď si všetci zúčastnení pochutili, prišla k slovu súťaž v streľbe zo vzduchovky na cieľ. Po prvotnom rozstrieľavaní zvýšila zábavu Ondrejková svojim zjavom s čerstvo svietiacim obväzom na dvoch prstoch pravej ruky. Avšak ani domáci úraz a boľavé prsty jej nebránili v tom, aby okamžite zaujala aj svojou dokonalou streľbou, kde mala 100% úspešnosť. Ostatní chlapi sme potom dlho, kým nám dovolili svetelné podmienky trénovali, aby sme sa nemuseli hanbiť. Streľby sa zúčastnili aj Paluška, Valach, Hrmo, Rakovský, Sýkora, Kéryová, Krúpa, Géci a Povoda. Najúspešnejší bol Rakovský. Streľba niektorých tak zaujala, že nám krabička brokov bola málo a klubu vypomohol Rakovský, ktorý doplnil strelivo z domu. Po zotmení sa ešte Rakovský snažil využiť novovybudovaný neón, ale to už bolo neveľmi vhodné svetlo na streľbu... Väčšina zúčastnených sa skvele zabávala, nedošlo k žiadnemu nepríjemnému incidentu a skalní vydržali až dlho do noci. S pribúdajúcou polnocou ako poslední postupne odchádzali Sýkora, Rakovský, Hrmoví (Janke bola zima -:)), Paluška a Krúpa. Polnoc nevadila Valachovi, Ondrejkovej, Kéryovej a Minárovi, ktorí všetko upratali a odchádzali úplne nakoniec.
Gulášu bolo dostatok a skalní dojedali ešte aj na druhý deň. Nemenej dôležitá informácia je, že naďalej bol guláš ako aj celé občerstvenie pre členov klubu (a nie len pre nich) bezplatný, financovaný výhradne našim klubom.
Paluška
Komentáre
#1 | smire dňa July 22 2013 13:02:55
Chcel by som doplniť, že pri varení guláša mi výdatne pomáhal Igor Lenárt a aj jeho zásluhou všetkým tak chutil. Pekná akcia.
#2 | Eruvie dňa July 22 2013 21:51:12
Vážne vydarená akcia, chutný guláš, skvelá atmosféra, perfektné počasie, čo viac si priať hudba Tak dúfajme, že aj nabudúce bude takto fajne Piva
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,391,187 návštev Canine by Harly