Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 4

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
Dážď, dážď a dážď
Naše úspechy
Prší prší, len sa leje...    Ani nepriazeň počasia v podobe chladu a nepríjemného dažďa neodradila súťaženia chtivých psovodov a ich priaznivcov od účasti na 7. ročníku Branného preteku kynológov v Zlatých Moravciach, konanej dňa 19.11. o 9.00 h.

Disciplíny boli postavené tak, aby rovnakú šancu na víťazstvo malo plemeno každého vzrastu a povahových čŕt. Jediným dôležitým kritériom tejto súťaže je radosť z pohybu a priateľský vzťah ku psovi, vyžadujúci rešpekt a poslušnosť. Pre všetkých účastníkov súťaže bolo tento krát štartovné odpustené.
Súťaž otvoril hlavný rozhodca Martin Valach, ktorý spolu s F. Sýkorom stručne popísali podmienky a cieľ súťaže. Rozhodcovia prešli celú trať s vysvetlením pre všetkých 10 súťažiacich... Trať dlhá cca 400 m bola sťažená rôznymi prekážkami (skok vysoký, preliezka, rebrík, plazenie, kladina, tunel, skok cez okno, odloženie psa, hod granátom, kotúľ a streľba zo vzduchovky). Traťové prekážky dostatočne preverili fyzickú zdatnosť psov, psovodov, rozhodcov ako aj poslušnosť psov. Potešujúce zlepšenie oproti minulým rokom sme zaznamenali ako v hode granátom na cieľ, tak aj v streľbe zo vzduchovky. V streľbe si najlepšie viedol víťaz pretekov Ľ. Jánošov. V granáte vynikli Horný, Ďurišová a Kukučka. Pretek bol ukončený obranou psovoda a hladkým zadržaním (figuranta robil Robo Horný). Tu plný počet nezískal nikto, najlepšie si však viedol opäť Jánošov. Po svižnom sčítaní výsledkov (softvér a PC dodal Paluška) a občerstvení, rozhodcovia súťaž vyhodnotili a rozdali ceny. Ceny sme tradične nadelili každému súťažiacemu. V tomto ročníku si najlepšie viedli a prví traja skončili: Tretí Jozef Paluška s NO, druhý Róbert Horný s Rhodesian Ridgebackom a prvý sa umiestnil Ľ. Jánošov s NO. Najstarším súťažiacim psovodom bol J. Géci. Súťaž ukončil hlavný rozhodca, ktorý poďakoval všetkým účinkujúcim za disciplínu, férové zápolenie, nezištnú pomoc a aktívny prístup, vďaka čomu celá súťaž prebehla hladko, bez incidentov a mimoriadnych udalostí. Súťaž sme ukončili pred 13. hod.

    Osobitné poďakovanie patrí organizátorom súťaže Paluškovi a Sýkorovi, ako aj I. Kukučkovi, ktorí sa podieľali na úprave a vytýčení trate, rozhodcom Sýkorovi a M. Valachovi, Lucii Kramárovej za nahadzovanie výsledkov do PC, P. Minárovi za neoceniteľnú asistenciu a pomoc pri streľbe, za evidenciu súťažiacich a kontrolu očkovacích preukazov, figurantovi a fotografovi Hornému, Sýkorovi za pomoc pri granátoch, ako aj za nákup maškŕt a občerstvenia, za ozvučenie a hudbu M. Sýkorovi a všetkým, na ktorých som zabudol a akýmkoľvek spôsobom prispeli k zdarnému priebehu tohto užitočne stráveného nedeľného dopoludnia.
    Veľké poďakovanie patrí aj Mestu Zlaté Moravce, za peňažnú pomoc vo forme dotácie na túto akciu, vo výške 400,-€. Aj vďaka nej sme naplnili účel a to čo najmasovejšie preveriť fyzické zdatnosti psovodov a ovládateľnosť psov, ako aj ich možnosť prípadného využitia v praxi.
    Kritika patrí všetkým nedochvíľnym súťažiacim a tým, ktorí sa nasľubujú byť nápomocní a potom bez ospravedlnenia vôbec neprídu.

Paluška.Komentáre
#1 | jopal dňa November 21 2017 13:11:09
este bodovanie rozhodcov: http://www.kynolo...sledna.jpg
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,936,175 návštev Canine by Harly